- Bolalarni jismoniy rivojlantirish boʻyicha oʻquv mavzu rejalarini tuzish;
- Guruhlarda ertalabki badantarbiya mashqlarini oʻtkazishda tarbiyachilar bilan hamkorlikda ishlash;
- Tarbiyalanuvchilar va ularning ota-onalari (ularning oʻrnini bosadigan shaxslar)tomonidan jismoniy tarbiya va sport tadbirlari, musobaqalar, sogʻlomlashtirish kunlari va boshqa dam olish tadbirlarining tashkil etilishini va oʻtkazilishini taʼminlash;
- Bolalarni amaliyotda suzishga oʻrgatadigan yangi texnologiyalar va yangi dasturlarni joriy etish;
- Har bir guruh uchun suzishga oʻrgatish mashgʻulotlari jadvalini tuzish, guruhlar yosh tarkibini hisobga olib, tasdiqlangan dasturlar boʻyicha mashgʻulotlar oʻtkazish;
- Reja asosida tarbiyalanuvchilarning suv havzasida harakat faolligini nazorat qilish, suzish boʻyicha sport-sogʻlomlashtirish tadbirlarini olib borish;
- Maktabgacha taʼlimga qoʻyilgan davlat talablari asosida suzish boʻyicha Malaka koʻnikmalarni oʻzlashtira olmayotgan bolalar bilan alohida mashgʻulotlar oʻtkazish;
- Mashgʻulotlar paytida tarbiyalanuvchilar sogʻligi va xavfsizligiga javobgar shaxs hisoblanib, oʻzining kasbiy mahoratini, bolalar bilan ishlashning metodik usullarini takomillashtirish, maktabgacha taʼlim tashkiloti xodimlari va ota-onalar orasida jismoniy tarbiya boʻyicha targʻibot-tashviqot ishlarini olib borish;
- Ma'lumoti: Оliy,
- Ish tajribasi: mutaxassislik bo'yicha kamida 3 yil.
- Ko'nikmalar:
- bolalar bilan muloqot qilish;
- ota-onalar bilan muloqot qilish
- samaradorlikni baholash.
- Amaldagi maktabgacha taʼlim sohasidagi, jismoniy tarbiya va suzish boʻyicha bolalar sportini rivojlantirishga oid hamda bolalar huquqlarini tartibga soluvchi normativ-huquqiy hujjatlarni;
- Bolaning hayoti va sogʻligʻini himoya qilish boʻyicha koʻrsatmalarni; Maktabgacha taʼlimga qoʻyilgan davlat talablari va amaldagi taʼlim dasturlari mazmunini;
- Maktabgacha yoshdagi bolalar pedagogika va psixologiyasi asoslari hamda bolalarni jismoniy tarbiyalashning nazariya va amaliyoti asoslarini bilishi kerak.

Инструктор по физической культуре
С 19 июня по 27 июня 2025 года принимаются резюме в Управление социальных объектов АО «Алмалыкский ГМК» :
- Составление учебных предметных планов физического развития детей;
- С воспитателями при проведении утренней бодибилдинга в группах совместная работа;
- Обеспечение организации и проведения воспитанниками и их родителями (лицами, их заменяющими)физкультурно-спортивных мероприятий, соревнований, оздоровительных дней и других оздоровительных мероприятий;
- Внедрение новых технологий и новых программ обучения детей плаванию на практике;
- Составление расписания тренировок по плаванию для каждой группы, проведение занятий по утвержденным программам с учетом возрастного состава групп;
- Контроль двигательной активности воспитанников в водоеме по плану, проведение спортивно-оздоровительных мероприятий по плаванию;
- Квалификация по плаванию в соответствии с государственными требованиями к дошкольному образованию проводить индивидуальные занятия с детьми, которые не могут овладеть навыками;
- Совершенствовать свое профессиональное мастерство, методические приемы работы с детьми, вести пропагандистскую работу по физическому воспитанию среди работников дошкольной образовательной организации и родителей, считаясь ответственным за здоровье и безопасность воспитанников во время занятий;
- Образование: Высшее, по направлению дошкольное воспитание и детский спорт.
- Навыки:
- общение с родителями;
- оценка эффективности;
- работа на уровне пользователя на ПК;
- использование информационно-коммуникационных технологий в работе;
- Инструкции по охране жизни и здоровья ребенка; государственные требования к дошкольному образованию и содержание действующих образовательных программ;
- Должен знать основы педагогики и психологии, а также основы теории и практики физического воспитания детей.