Investitsiya departamenti boʻsh ish oʻrni
“Olmaliq KMK” AJ Ijro apparatining Investitsiya departamentiga quyidagi bo’sh ish o’rni uchun rezyumelar qabul qilinadi:
Investitsiya departamenti boshlig’i
Oylik ish haqi: Faoliyatinung natijadorligi asosida belgilanadi.
Kerakli ish tajribasi: Texnik-iqtisodiy rejalashtirish sohasida kamida 5 yil (Sanoat korxonalarida ish tajribasi boʻlishi maqsadga muvofiq).
Toʻliq bandlik: toʻliq kun
- ishlab chiqarishning zamonaviy texnologiyalarga muvofiqligi yuzasidan texnik audit o‘tkazilishini tashkil etish, uning natijalari bo‘yicha mavjud ishlab chiqarish asbob-uskunalari va texnik jarayonlarni modernizatsiya qilish loyihalarini boshlash va ishlab chiqish;
- yangi turdagi mahsulotlarni mahalliylashtirish va ishlab chiqarish loyihalarini boshlash bo‘yicha takliflar kiritgan holda mahsulot ishlab chiqarish va potentsial o‘zlashtirilishi mumkin bo‘lgan nomenklaturaning marketing tadqiqotlarini o‘tkazishni tashkil etish;
- xorijiy ishlab chiquvchi tashkilotlar va zamonaviy texnologiyalar egalari bilan hamkorlikni aniqlash va tashkil etishni ta’minlash, yangi turdagi mahsulotlarni modernizatsiya qilish, mahalliylashtirish va ishlab chiqarish bo‘yicha loyihalarni amalga oshirish uchun zarur strategik sherik sifatida jalb qilishning maqsadga muvofiqligini o‘rganish;
- loyihalar ro‘yxati va ularni moliyalashtirish manbalari ko‘rsatilgan holda tarmoqlar va tashkilotlarni, shu jumladan mahsulotlarni mahalliylashtirishni chuqurlashtirishga yo‘naltirilgan modernizatsiya va rivojlantirish dasturlarini har yili yangilab borish bo‘yicha takliflar ishlab chiqish;
- xorijiy tashkilotlar bilan ularni rivojlantirish va modernizatsiya qilish davlat va tarmoq dasturlariga, yillik investitsiya dasturiga kiritilgan loyihalarni strategik sheriklar sifatida amalga oshirishga jalb etish maqsadga muvofiqligini o‘rganish maqsadida tizimli ishlarni amalga oshirish;
- rivojlanish va modernizatsiyalash, davlat va tarmoq dasturlariga, yillik investitsiya dasturiga kiritilgan obyektlarning loyihaoldi va loyiha hujjatlarini ishlab chiqish va ekspertizadan o‘tkazishni tashkil etish uchun zarur chora-tadbirlarni amalga oshirish;
- tanlov (tender) savdolarini tashkil etish va loyihalarni amalga oshirish bilan bog‘liq kontraktlar tuzishga tayyorgarlik ko‘rish;
- loyihalarni amalga oshirish uchun monitoring qilish;
- loyihalarning belgilangan tartibda tasdiqlangan xorijiy investorlar va kreditorlar bilan kelishilgan holda ularni amalga oshirish jadvallariga qat’iy, o‘z vaqtida muvofiq ravishda va samarali amalga oshirilishini ta’minlash bo‘yicha chora-tadbirlar dasturlarini ishlab chiqish va amalga oshirish;
- loyihalarni amalga oshirish guruhlari ishini muvofiqlashtirish;
- Investitsiya muhitini yaxshilash va tegishli normativ-huquqiy hujjatlarni takomillashtirish bo‘yicha takliflar tayyorlash va kiritish.
- Investitsiya loyihalarini amalga oshirish va monitoring qilish sohasida ish tajribasiga ega bo’lishi kerak;
- Investitsion loyihalar bo’yicha taklif kiritish;
- Korxonada xarid qilish jarayonini bilish va tushunish;
- Investitsiya, moliya, tadbirkorlik faoliyatini amalga oshirishni tartibga soluvchi qonun hujjatlari va normativ-huquqiy hujjatlarni bilish.
- Rahbariyat yuklagan vazifalarni o’z vaqtida bajarish, muzokaralar olib borish, muammolarni hal qilish;
- Korporativ maslahatchi muloqotchan, harakatchan, stressga bardoshli, punktual bo’lishi kerak.
- hamkasblar va bo'ysunuvchilar bilan ishlash;
- biznes muzokaralarini olib borish;
- ziddiyatli vaziyatlarni hal qilish;
- joriy va uzoq muddatli prognozlash;
- hisob-kitoblarni tuzish;
- muvaffaqiyatli nomzodni Oʻzbekistonga, Olmaliqqa koʻchirish taklif etiladi;
- hamkorlikning keyingi shartlari muhokama qilinadi.
Qabul qilingan rezyumelarni koʻrib chiqishning xolisligini ta’minlash uchun, ularni koʻrib chiqish va malaka talablari/mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida 2022 yil 18 noyabrdan quyidagi havolada keltitilgan forma https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123 orqali yuboring.

Вакансии в Департамент инвестиции
Требуемый стаж работы: по специальности в области технико-экономического планирования не менее 5 лет.
- организация проведения технического аудита производств на предмет их соответствия современным технологиям, с инициированием и разработкой по его результатам проектов модернизации оборудования и технических процессов действующих производств;
- организация проведения маркетинговых исследований номенклатуры, производимой и потенциально возможной к освоению производством продукции,
с внесением предложений по инициированию проектов по локализации и производству новых видов продукции;
- обеспечение выявления и организация взаимодействия с зарубежными организациями - разработчиками и владельцами современных технологий, изучение целесообразности их привлечения в качестве стратегических партнеров для реализации проектов по модернизации, локализации и производству новых видов продукции;
- выработка предложений по ежегодному обновлению программ модернизации и развития отраслей и организаций, в том числе направленных на углубление локализации продукции, с указанием перечня проектов и источников их финансирования;
- осуществление системной работы с зарубежными организациями с целью изучения целесообразности привлечения их к реализации проектов, включенных в государственные и отраслевые программы развития и модернизации, ежегодную Инвестиционную программу, в качестве стратегических партнеров;
- осуществление необходимых мер для организации разработки и экспертизы предпроектной и проектной документации объектов, включенных в государственные и отраслевые программы развития и модернизации, ежегодную Инвестиционную программу;
- организация конкурсных (тендерных) торгов, и подготовка к заключению контрактов, связанных с реализацией проектов;
- осуществление мониторинга реализации проектов;
- разработка и осуществление программ мероприятий для обеспечения своевременной и эффективной реализации проектов строго в соответствии с графиками их реализации, согласованными с иностранными инвесторами и кредиторами, утвержденными в установленном порядке;
- координация работы групп по реализации проектов;
- подготовка и внесение предложений по улучшению инвестиционного климата и совершенствованию соответствующих нормативно-правовых актов.
- Образование - высшее экономическое или инженерно-экономическое.
- работы с коллегами и подчиненными;
- принятия управленческих решений;
- осуществление контроля качества работы;
- текущего и долгосрочного прогнозирования;
- составление смет, калькуляций;
- Опыт работы в области реализации и мониторинга инвестиционных проектов;
- Инициирование инвестиционных проектов;
- Знание и понимание процедуры закупочного процесса на предприятие;
- Знание законодательства и нормативно-правовых актов, регламентирующие осуществление инвестиционной, финансовой, предпринимательской деятельности;
- Своевременное исполнение поставленных задач, навыки ведения переговоров, решение возможных проблем;
- успешному кандидату предлагается релокация в Узбекистан, г. Алмалык;
В целях обеспечения объективности при рассмотрении поступивших Резюме, справку-объективку кандидатов (соискателей) просим направить по указанной форме https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123, для дальнейшего их препровождения на рассмотрение и оценку на соответствие квалификационным требованиям/критериям, в Приемную комиссию АГМК с 18 ноября 2022 года.