- Ish tajribasi: Ishlab chiqarishda texnologik jarayonlarni avtomatlashtirish bo'yicha kamida 2 yil;
- Bir yoki bir necha turdagi o'lchash vositalarini ta'mirlash tajribasi;
- Shaxsiy kompyuterda foydalanuvchi darajasida ishlash qobiliyati;
- Hujjatlar bilan ishlash qobiliyati:
- Funksional avtomatlashtirish sxemalarini o'qish qobiliyatlari;
- O'lchov vositalarini ta'mirlash va kalibrlash bo'yicha jadvallarni tuza olish qobiliyati;
- Texnik hujjatlarni ishlab chiqish va loyihalash tartibini bilish;
- Ofis jihozlaridan foydalana olish.
- 3 – Mis boyitish fabrikasi TJABT xizmati avtomatlashtirish vositalarining to'g'ri va uzluksiz ishlashini, avtomatlashtirish sxemalarini, avtomatik jarayonlarni nazorat qilishni va boshqarishni ta'minlaydi;
- Avtomatlashtirish vositalarini qayta qurish, takomillashtirish va joriy etish, yangi asboblar, avtomatlashtirish va boshqarish sxemalari jadvaliga muvofiq avtomatlashtirish vositalarini ishga tushirish va boshqarish, ulardan foydalanish va ta'mirlash loyihalarining hujjatlariga muvofiq avtomatlashtirish vositalarini o'rnatish bo'yicha ishlarni boshqaradi;
- 3 – Mis boyitish fabrikasi TJABT xizmati NO'AvaA xodimlariga, ishlarni bajarish uchun topshiriqlar beradi, ishchilarni oqilona joylashtirish va yuklashni, ta'mirlash ishlari uchun uskunalardan samarali foydalanishni ta'minlaydi;
- Nazorat o'lchash va rostlash asboblari,ehtiyot qismlar va materiallarga bo'lgan ehtiyojni aniqlaydi, arizalarni tuzadi va ularning qabul qilinishini nazorat qiladi, avtomatlashtirish, boshqarish va o'lchash vositalarini o'z vaqtida tekshirishni ta'minlaydi.
- O’lchash vositalarining kalibrovka va rejali ogohlantiruvchi ta’mirlar jadvallarini o'z vaqtida va sifatli bajaradi;
- Ishlab chiqarish samaradorligini oshirish, mahsuldorlikni oshirish va mehnat sharoitlarini yaxshilash maqsadida bo’linma uchun nazorat, o'lchash va avtomatlashtirish tizimlarini joriy etish;
- Avtomatlashtirish vositalarining texnik jihatdan soz holatda,istemolchilar elektr qurilmalarini texnik ekspluatatsiya qilish qoidalari va istemolchilar elektr qurilmalarini texnik ekspluatatsiya qilishda xavfsizlik texnikasi qoidalari muvofiq xizmat ko'rsatishini ta’minlash;
- Nazorat o'lchov va avtomatlashtirish tizimlarining ishlashidagi nosozliklar va avariya larning sabablarini aniqlash va tahlil qilish, kelajakda aniqlangan sabablarni bartaraf etish va takrorlanishiga yo'l qo'ymaslik.

- Умение составление графиков по ремонту и калибровки средств измерений;
- Обеспечивает организацию правильной эксплуатации и бесперебойную работу средств автоматизации участка, схем автоматизации, контроля и управления автоматическими процессами;
- Руководит работой по установке и монтажу оборудования автоматики в соответствии с проектной документацией вводимых средств автоматизации и контроля, эксплуатации и ремонту оборудования автоматики в соответствии с графиком ППР реконструкции, усовершенствовании и внедрении нового оборудования, схем автоматики и контроля;
- Выдает задания на производство работ ремонтному персоналу КИПиА участка дробление МОФ-3, обеспечивает рациональную расстановку и загрузку работников, эффективное использование оборудования для ремонтных работ;
- Выявляет потребность в контрольно-измерительных и регулирующих приборах, исполнительных механизмах, запасных частей и материалов, составляет заявки и контролирует их получение, обеспечивает своевременную поверку средств автоматизации, контроля и измерения;
- Обеспечивает своевременность и качество проведения графиков калибровки и ППР средств измерений;
- Внедрение средств контроля, измерения и систем автоматизации для участка с целью повышения эффективности производства, повышения производительности и улучшения условий труда;
- Обеспечение надежной, безопасной и безаварийной работы средств контроля, измерения и систем автоматизации
- Содержание оборудования службы в технически исправном состоянии и в соответствии с правилами технической эксплуатации оборудования и правил техники безопасности