Kadrlarni tayyorlashni tashkil etish bo‘yicha ishlab chiqarish ta`limi ustasi
“Olmaliq KMK” АJ O‘quv markazi kadrlarni tayyorlashni tashkil etish bo‘yicha ishlab chiqarish ta`limi ustasi lavozimiga rezyumelar qabul qilinadi.
• Oylik ish haqi “Olmaliq KMK” АJ O‘quv markazi shtat jadvaliga muvofiq belgilanadi;
• Ishchilarni va muhandis-texnik xodimlarni ishdan ajralgan va ajralmagan holda o‘qishlarini tashkil qilish;
• Ishchilarni masofaviy o‘qishini tashkil etish;
• Rahbar lavozimlarga zaxirada turuvchi kadrlarni stajirovkalarini tashkil etish;
• Oliy ta’lim muassasalari talabalari va professional ta’lim muassasalari o‘quvchilarini ishlab chiqarish amaliyotlarini tashkil etish va nazorat qilish;
• Uslubiy qo‘llanmalar yaratish;
• O‘quv dasturlar va o‘quv rejalar tuzish.
• Oliy ma’lumotga ega bo‘lish;
• Ish tajribasi umumiy ishlab chiqarishda 3 yildan kam boʼlmagan mehnat staji (Oliy va professional taʼlim muassasalaridagi faoliyati ustuvorlikka ega);
• Me’yoriy xujjatlar bilan ishlash, kasbi va umumiy kompetensiyalar va ishbilarmonlik fazilatlari.
Koʼnikmalari:
• Texnik, me'yoriy, rejalashtirish, hisobot, hisob hujjatlari bilan ishlash, darslarni tahlil qilish;
• Korxona xodimlarini amaliy o‘qitishlarini tashkil etish vazifalarini hal etish;
• Ish bo‘yicha suhbatlarini olib borish;
• Shaxsiy kompyuterda ishlash;
• O‘z ishini tahlil va monitoring qilish.
Qabul qilingan rezyumelarni koʻrib chiqishning xolisligini ta’minlash uchun, ularni koʻrib chiqish va malaka talablari/mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida 2023-yil 26 oktyabrdan 3 noyabrgacha quyidagi havolada keltitilgan forma https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123  orqali yuboring.

Мастер производственного обучения по организации подготовки кадров
Будут приниматься резюме на следующую вакансию мастер производственного обучения по организации подготовки кадров Учебного центра АО “Алмалыкского ГМК”.
• Месячная заработная плата определяется согласно штатному расписанию Учебного центра АО «Алмалыкский ГМК»;
• Организация обучения рабочих и инженерно –технических работников с отрывом и без отрыва от работы;
• Организация дистанционного обучения рабочих;
• Организация стажировки работников, состоящих в резерве кадров;
• Организация проведения и контроль производственной практики студентов ВУЗов, учащихся профессиональных учебных заведений;
• Разработка методических пособий;
• Разработка учебных программ и учебных планов.
• Наличие высшего образования (степень магистратуры имеет приоритет);
• Опыт работы не менее 3 лет на руководящей должности (деятельность в высших и профессиональных учебных заведениях имеет приоритет);
• Умение работать с нормативными документами, профессиональные и общие компетенции и деловые качества.
• Работа с техническими, нормативными документами – анализ уроков;
• Решение вопросов по организации практического обучения кадров на предприятиях;
• Проведение собеседования по работе;
• Работа на персональном компьютере;
• Умение использования информационно-коммуникационных технологий (ИКТ) в работе;
• Анализ своей работы и ведение мониторинга.
В целях обеспечения объективности при рассмотрении поступивших Резюме, справку-объективку кандидатов (соискателей) просим направить по указанной форме https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123, для дальнейшего их препровождения на рассмотрение и оценку на соответствие  квалификационным требованиям/критериям, в Приемную комиссию АГМК с 26 октября  по 3 ноября 2023 года.