21 Oktyabr 2025, 10:40 513
2025-yilning 21-oktyabrdan 24-oktyabrga qadar, “Olmaliq KMK” AJ Ijtimoiy obyektlar boshqarmasi Maktabgacha ta`lim muassasasiga quyidagi yoʻnalishlar boʻyicha rezyumelar qabul qilinadi:
• O‘zbekiston Respublikasining amaldagi Davlat o‘quv dasturi hamda maktabgacha ta’lim va tarbiya davlat standartlarini bilish;
• Musiqiy faoliyatning turli shakllari va turlaridan, shuningdek zamonaviy pedagogik texnologiyalar, AKT, ilg‘or pedagogik tajribadan foydalangan holda bolalarda musiqiy qobiliyatlarni rivojlantirishni amalga oshirish;
• Pianinoni chalish texnikasini professional tarzda o‘zlashtirish. Musiqa mashg‘ulotini uslubiy talablarga, kun tartibiga, faoliyatlar jadvaliga, bolalarning yoshiga muvofiq o‘tkazish;
• Bolalar uchun bayram, ertalik, ko‘ngil ochish soatlari va tematik mashg‘ulotlar uchun tayyorgarlik ko‘rish, zarur atributlar bilan ta’minlash;
• Har bir bolaga nisbatan shaxsga yo‘naltirilgan yondashuvni amalga oshirish;
• Amaldagi o‘quv dasturiga muvofiq bolalarni musiqiy faoliyatning turli xil turlari bilan tanishtirish, musiqani hissiy idrok etishni shakllantirish, qo‘shiq aytish, bolalar musiqiy asarlarini ijro etish, musiqiy va ritmik harakatlar, bolalarning yoshiga mos musiqiy qobiliyatlarini rivojlantirish.

Музыкальный руководитель
С 21 октября по 24 октября 2025 года принимаются резюме в Дошкольное образовательное учреждение Управления социальных объектов  АО «Алмалыкский ГМК» по следующим направлениям.
• Знать действующей государственной образовательной программы и государственными стандартами дошкольного образования и воспитания республики Узбекистан;
• Осуществлять развитие у воспитанников музыкальных способностей, используя различные формы и виды музыкальной деятельности, а также современные педагогические технологии, ИКТ, передовой педагогический опыт;
• Профессионально владеть техникой игры на фортепиано. Проводить музыкальное занятие согласно методическим требованиям, режиму дня, сетке занятий, возрасту детей;
• Обеспечение необходимыми атрибутами и подготовка к праздничным, развлекательным мероприятиям и тематическим занятиям для детей;
• Осуществлять личностно-ориентированный подход к каждому воспитаннику;
• Приобщать детей к различным видам музыкальной деятельности в соответствии с действующей учебной программой, формировать эмоциональное восприятие музыки, пение, исполнение детских музыкальных произведений, музыкально-ритмические движения, развивать соответствующие возрасту музыкальные способности детей.