“Olmaliq KMK” AJ Komplaens-nazorat xizmati boshlig‘i lavozimiga konkurs tanlovi
Qo‘yilayotgan talablarga mos keladigan nomzodlar, 2022 yil 27 maydan 31 may soat 17:00gacha bo‘sh ish joyi uchun o‘z rezyumelarini qoldirishlari mumkin.
MAJBURIYATLARINGIZ:
- “Olmaliq KMK” AJ tizimida korrupsiyaga qarshi faoliyatni muvofiqlashtirish va takomillashtirish ishlarini tashkil qilish;
- korrupsion huquqbuzarliklarni bartaraf etish va ularga qarshi kurashish;
- ”Olmaliq KMK” AJda korrupsion faoliyatga qarshi kurashishda ishtirok etadigan boshqa davlat organlari, huquqni muxofaza qilish organlari bilan o‘zaro munosabatda bo‘lish.
NOMZODLARGA QO‘YILADIGAN TALABLAR:
- oliy ma'lumot (asosan yuridik);
- yuridik sohada ish tajribasi -  kamida 5 yil;
- korrupsiyaga qarshi kurashish, korrupsion xatarlar, ularning sabablarini o‘z vaqtida aniqlash va ularning oqibatlarini yumshatish bo‘yicha chora-tadbirlar ishlab chiqish sohasida amaliy tajribaga ega bo‘lish;
- amaldagi korrupsiyaga qarshi milliy qonunchilikni, xorijiy tajriba va xalqaro standartlarni bilish;
- o‘zbek va rus tillarini erkin bilish;
- tanqidiy, tahliliy fikrlash va jamoada ishlay olish.
DIQQAT!!! “Izlanuvchilar/nomzodlarning yuqorida qayd etilgan tanlov mezonlariga mos kelmaydigan, shuningdek qasdan soxta ma'lumotlar bilan, xatolar (tuzatishlar va to‘g‘irlashlar) bilan birga takror yuborilgan, hamda ko‘rsatib o‘tilgan muddat o‘tganidan so‘ng yuborilgan Rezyume/Ma'lumotnoma-ob'yektivkalari diskvalifikatsiya qilinadi va sabablari tushuntirilmasdan ko‘rib chiqilmaydi”.
Nomzodlarning (izlanuvchilarning) kelib tushgan Rezyume/Ma'lumotnoma-obyektivkalari ko‘rib chiqilishining tezkorligini ta'minlash maqsadlarida, 2022 yil  27 maydan 31 maygacha (Toshkent vaqti bilan) soat 17:00gacha bo‘lgan davr mobaynida e.valeeva@agmk.uz elektron pochta manzili orqali OKMK va O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligining qo‘shma qabul komissiyasiga yuborishingizni so‘raymiz.
Rezyumega: ish stajini tasdiqlovchi mehnat daftarchasi va tegishli kasb bo‘yicha guvohnoma nusxalarini  ilova qilish, shuningdek ilova qilinayotgan so‘rovnomani to‘ldirish shart.
ESLATMA: Agar Konkurs tanlovi jarayonida siz korrupsion tusga ega bo‘lgan faktlarga duch kelsangiz, albatta tasdiqlovchi hujjatlarni (audio/video yozuvlar va boshqalar) ilova qilgan holda, O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligiga zudlik bilan murojaat qilishingiz va Agentlikning info@anticorruption.uz elektron pochta manziliga yoki (+998 71) 202 04 02 (ichki:  220 yoki 102) telefon raqamlari orqali xabar yuborishingiz mumkin.

АО «Алмалыкский ГМК» приглашает кандидатов на конкурсной основе на должность Начальника Службы комплаенс-контроля.
Кандидаты, соответствующие предъявляемым требованиям, могут оставить свое резюме на вакантное рабочее место в соответствии с 27 мая по 31 мая до 17:00 часов 2022 года.
ВАШИ ОБЯЗАННОСТИ:
- Организация работы по координации и совершенствованию антикоррупционной деятельности в системе АО «Алмалыкский ГМК»;
- Предотвращение и борьба с коррупционными правонарушениями;
- Обеспечение и контроль за эффективной работой антикоррупционной системы АО «Алмалыкский ГМК»;
- Взаимодействие с другими государственными органами, правоохранительными органами, участвующими в противодействии антикоррупционной деятельности.
ТРЕБОВАНИЯ К КАНДИДАТАМ:
- Высшее образование (предпочтительно юридическое);
- Опыт работы в юридической сфере не менее 5 лет;
- Практический опыт в сфере противодействия коррупции, своевременного выявления коррупционных рисков, их причин и разработки мер по смягчению последствий;
- Знание действующего национального антикоррупционного законодательства, зарубежного опыта и международных стандартов;
- Свободное владение узбекским и русским языками;
- Критическое, аналитическое мышление и умение работать в команде.
ВНИМАНИЕ!!! «Резюме/Справки-объективки соискателей/кандидатов не соответствующие вышеперечисленным критериям отбора, а также с заведомо ложными сведениями, повторно направляемые, направленные после истечения указанного срока, а также с ошибками (правками и подправками) будут дисквалифицированы и не будут рассмотрены без объяснения причин».
В целях обеспечения оперативности рассмотрения, поступивших Резюме/справка-объективку кандидатов (соискателей) просим направить
по адресу электронной почты: e.valeeva@agmk.uz в Совместную приемную комиссию АГМК и Агентства по противодействию коррупции Республики Узбекистан в период с 27 мая по 31 мая 2022 года до 17:00 (Время Ташкентское) часов.
Обязательно прикрепить к резюме копии: трудовой книжки, с подтверждением стажа работы и удостоверения соответствующей профессии, а также должны заполнить прилагаемый опросник.
ПРИМЕЧАНИЕ: Если в процессе Конкурсного отбора вы столкнулись с фактами коррупционного характера просим незамедлительно обратится в Агентство по противодействию коррупции Республики Узбекистан и направить сообщение на следующий адрес электронной почты Агентства: info@anticorruption.uz или (+998 71) 202 04 02 (внутр: 220 или 102), с обязательным приложением подтверждающих документов (аудио/видео записи и прочие).