“Olmaliq KMK” AJ Ijro apparati yuridik departamenti va tarkibiy tuzulmalaridagi quyidagi boʻsh ish oʻrinlariga ishga qabul uchun tanlov oʻtkazilmoqda.
Quyida keltirib oʻtilgan talablarga muvofiq keluvchi nomzodlar oʻzlari toʻgʻrisidagi ma’lumotlarni (rezyume) 2022 yilning 19 maydan 27 may soat 17:00 gacha taqdim etishlari mumkin.
T/r |
Boʻsh ish oʻrni nomi |
Ma’lumoti/ mutaxassislik |
Yuridik byuro boshligʻi |
Oliy yuridik ma’lumot |
2 toifali yuriskonsult lavozimida kamida 3 yillik ish tajribasi
1 toifali yuriskonsult lavozimida kamida 2 yillik ish tajribasi
Etakchi yuriskonsult lavozimida kamida bir yillik ish tajribasi
yuriskonsult/ yuridik mutaxassislik boʻyicha kamida 6 yillik ish tajribasi |
1. Adliya vazirligi qoshidagi Yuristlar malakasini oshirish markazi tomonidan berilgan va amalda boʻlgan sertifikat. 2. Davlat va rus tillarini bilish. 3. Rivojlangan foydalanuvchi darajasida shaxsiy kompyuterda ishlay olish. 4. Hakamlik muhokamalari, xoʻjalik nizolarini sudgacha hal etish, iqtisodiy sudlov borasida tajriba. 5. Kadrlar bilan ishlash borasida ish hujjatlarini yuritishni bilish (ishga joylashishdan to mehnat shartnomasini bekor qilishga qadar). 6. Huquqni muhofaza qiluvchi, nazorat va yuqori turuvchi organlar bilan hamkorlik tartibini bilish va ish tajribasiga ega boʻlish. 7. Aksiyadorlik jamiyatlarini tashkil etish, qayta tashkil etish, tugatish va faoliyat koʻrsatishi borasida, hamda aksiyadorlar huquqlarini himoya qilish borasida amaliy tajribaga ega boʻlish. 8. Tashqi iqtisodiy faoliyatni amalga oshirish borasida munosabatlarni tartibga solishda ishtirok etish. 9. Tashkilotda huquqni qoʻllash amaliyotini tashkil etish 10. Menejment tizimlari, standartlashtirish, axborot texnologiyalarini joriy etish va raqamlashtirish jarayonlari, ishlab chiqarish, togʻ-kon ishlari va metallurgiya sohalaridan xabardorlik ma’qullanadi. |
Etakchi yuriskonsulьt |
Yuriskonsult/ yuridik mutaxassislik boʻyicha kamida 6 yillik ish tajribasi |
1. Adliya vazirligi qoshidagi Yuristlar malakasini oshirish markazi tomonidan berilgan va amalda boʻlgan sertifikat. 2. Davlat va rus tillarini bilish. 3. Rivojlangan foydalanuvchi darajasida shaxsiy kompyuterda ishlay olish. 4. Hakamlik muhokamalari, xoʻjalik nizolarini sudgacha hal etish, iqtisodiy sudlov borasida tajriba. 5. Kadrlar bilan ishlash borasida ish hujjatlarini yuritishni bilish (ishga joylashishdan to mehnat shartnomasini bekor qilishga qadar). 6. Huquqni muhofaza qiluvchi, nazorat va yuqori turuvchi organlar bilan hamkorlik tartibini bilish va ish tajribasiga ega boʻlish. 7. Aksiyadorlik jamiyatlarini tashkil etish, qayta tashkil etish, tugatish va faoliyat koʻrsatishi borasida, hamda aksiyadorlar huquqlarini himoya qilish borasida amaliy tajribaga ega boʻlish. 8. Tashqi iqtisodiy faoliyatni amalga oshirish borasida munosabatlarni tartibga solishda ishtirok etish. 9. Menejment tizimlari, standartlashtirish, axborot texnologiyalarini joriy etish va raqamlashtirish jarayonlari, ishlab chiqarish, togʻ-kon ishlari va metallurgiya sohalaridan xabardorlik ma’qullanadi. |
1-toifali Yuriskonsult
ish tajribasi talab etilmaydi |
1. Adliya vazirligi qoshidagi Yuristlar malakasini oshirish markazi tomonidan berilgan va amalda boʻlgan sertifikat. 2. Davlat va rus tillarini bilish. 3. Rivojlangan foydalanuvchi darajasida shaxsiy kompyuterda ishlay olish. 4. Hakamlik muhokamalari, xoʻjalik nizolarini sudgacha hal etish, iqtisodiy sudlov borasida tajriba. 5. Menejment tizimlari, standartlashtirish, axborot texnologiyalarini joriy etish va raqamlashtirish jarayonlari, ishlab chiqarish, togʻ-kon ishlari va metallurgiya sohalaridan xabardorlik ma’qullanadi(olqishlanadi). |
Toshkent davlat yuridik universiteti qoshidagi Yuridik kadrlarni xalqaro standartlar boʻyicha professional oʻqitish markazida yuridik mutaxassislik boʻyicha qayta tayyorgarlik kurslarini tamomlaganlik (belgilangan namunadagi diplom bilan birgalikda)
3 yildan kam boʻlmagan ish tajribasi |
Qabul qilingan rezyumelarni koʻrib chiqishning xolisligini ta’minlash uchun, ularni koʻrib chiqish va malaka talablari/mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida kombinatning Komplayens-nazorat xizmatiga 2022-yil 19 maydan 27 may soat 17:00 gacha stop.corruption@agmk.uz elektron pochta manziliga yuboring, rezyumelarga mehnat daftarchalarni, guvohnomalarni biriktirish va soʻrovnomani toʻldirish lozim.

Ведется отбор на следующие вакансии в Юридический департамент Исполнительного аппарата и структурные подразделения АО «Алмалыкский ГМК».
Кандидаты, соответствующие предъявляемым требованиям, могут оставить свое резюме на вакантное рабочее место в соответствии с 19 мая по 27 мая до 17:00 часов 2022 года.
Начальник юридического бюро |
высшее профессиональное юридическое образование
В должности ведущего юрисконсульта не менее 1 года
в должности юрисконсульта II категории не менее трех лет
в должности юрисконсульта I категории не менее двух лет
в должности юрисконсульта/по юридической специальности не менее шести лет |
1. Действующий сертификат Центра повышения квалификации юристов при Министерстве юстиции Республики Узбекистан. 2. Знание государственного и русского языков. 3. Работа с ПК на уровне продвинутого пользователя. 4. Опыт экономического судопроизводства, досудебного разрешения хозяйственных споров, участие в третейских разбирательствах. 5. Знание кадрового делопроизводства (от трудоустройства до порядка прекращения трудового договора). 6. Опыт работы и порядок взаимодействия с правоохранительными, контролирующими органами, вышестоящими органами и организациями. 7. Практика в области создания, деятельности, реорганизации и ликвидации акционерных обществ, а также защиты прав акционеров. 8. Участие в урегулировании отношений, связанных с осуществлением внешнеэкономической деятельности. 9. Организация правоприменительной деятельности в организации 10. Понимание систем менеджмента, стандартизации, процессов цифровизации и внедрения информационных технологий, производства, горного дела и металлургии приветствуется |
Ведущий юрисконсульт |
1. Действующий сертификат Центра повышения квалификации юристов при Министерстве юстиции Республики Узбекистан. 2. Знание государственного и русского языков. 3. Работа с ПК на уровне продвинутого пользователя. 4. Опыт экономического судопроизводства, досудебного разрешения хозяйственных споров, участие в третейских разбирательствах. 5. Знание кадрового делопроизводства (от трудоустройства до порядка прекращения трудового договора). 6. Опыт работы и порядок взаимодействия с правоохранительными, контролирующими органами, вышестоящими органами и организациями. 7. Практика в области создания, деятельности, реорганизации и ликвидации акционерных обществ, а также защиты прав акционеров. 8. Участие в урегулировании отношений, связанных с осуществлением внешнеэкономической деятельности. 9. Понимание систем менеджмента, стандартизации, процессов цифровизации и внедрения информационных технологий, производства, горного дела и металлургии приветствуется |
Юрисконсульт 1-категории |
высшее профессиональное юридическое образование |
без предъявления требований к стажу работы |
1. Действующий сертификат Центра повышения квалификации юристов при Министерстве юстиции Республики Узбекистан. 2. Знание государственного и русского языков. 3. Работа с ПК на уровне продвинутого пользователя. 4. Опыт экономического судопроизводства, досудебного разрешения хозяйственных споров, участие в третейских разбирательствах. 5. Понимание систем менеджмента, стандартизации, процессов цифровизации и внедрения информационных технологий, производства, горного дела и металлургии приветствуется. |
окончание курсов переподготовки по юридической специальности в Центре профессионального обучения юридических кадров по международным стандартам при Ташкентском государственном юридическом университете с дипломом установленного образца |
не менее трех лет |
В целях обеспечения беспрестанности рассмотрения поступивших Резюме/справка-объективку кандидатов (соискателей) просим направить по адресу электронной почты Службы комплаенс-контроля для дальнейшего их препровождения на рассмотрение и оценку на соответствие к квалификационным требованиям/критериям, обязательно прикрепить к резюме копии: трудовой книжки, с подтверждением стажа работы и удостоверения соответствующей профессии, а так же должны заполнить прилагаемый опросник. В Приемную комиссию АГМК с 19 мая по 27 мая 2022 года до 17: 00 часов: stop.corruption@agmk.uz