Yuridik departamenti boʻsh ish oʻrinlari
“Olmaliq KMK” AJ Ijro apparatining Yuridik departamentiga quyidagi boʻsh ish oʻrinlari uchun rezyumelar qabul qilinadi:
1. Yuristkonsult
Oylik ish haqi: Faoliyatinung natijadorligi asosida belgilanadi
Kerakli ish tajribasi: Yuridik sohasida kamida 2 yil
Toʼliq bandlik: toʼliq kun
- Davlat va rus tillarini bilish.
- Shaxsiy kompyuterda ilg'or foydalanuvchi darajasida foydalanish.
- Iqtisodiy sud ishlarini yuritish, iqtisodiy nizolarni sudgacha hal qilish, hakamlik muhokamasida ishtirok etish tajribasi.
- Kadrlar ishini yuritish bo’yicha bilimlar.
- Huquqni muhofaza qiluvchi, nazorat qiluvchi organlar, yuqori turuvchi organlar va tashkilotlar bilan o‘zaro hamkorlik tajribasi va tartibi.
- Tashqi iqtisodiy faoliyatni amalga oshirish bilan bog’liq munosabatlarni tartibga solishda ishtirok etish.
- Menejment tizimlari, standartlashtirish, raqamlashtirish va axborot texnologiyalarini joriy etish jarayonlari, ishlab chiqarish, tog’-kon va metallurgiyani tushunish ma’qullanadi.
• Ma'lumot - oliy yuridik;
• joriy va uzoq muddatli prognozlash;
• smeta, hisob-kitoblarni tayyorlash.
• hamkasblar va bo'ysunuvchilar bilan ishlash;
• biznes muzokaralarini olib borish;
• hisob-kitoblarni tuzish.
Qabul qilingan rezyumelarni koʻrib chiqishning xolisligini ta’minlash uchun, ularni koʻrib chiqish va malaka talablari/mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida  2022 yil  9-fevraldan 17-fevralgacha quyidagi havolada keltitilgan forma https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123  orqali yuboring.

Вакансии в Юридический департамент
Будут приниматься резюме на вакансии в Юридический департамент исполнительного аппарата АО «Алмалыкский ГМК».
1. Юристконсульт
• Требуемый стаж работы: по специальности в области юриспруденции не менее 2 лет;
- Знание государственного и русского языков.
- Работа с ПК на уровне продвинутого пользователя.
- Опыт экономического судопроизводства, досудебного разрешения хозяйственных споров, участие в третейских разбирательствах.
- Знание кадрового делопроизводства (от трудоустройства до порядка прекращения трудового договора).
- Опыт работы и порядок взаимодействия с правоохранительными, контролирующими органами, вышестоящими органами и организациями.
- Участие в урегулировании отношений, связанных с осуществлением внешнеэкономической деятельности.
- Понимание систем менеджмента, стандартизации, процессов цифровизации и внедрения информационных технологий, производства, горного дела и металлургии приветствуется.
• Образование - высшее юридическое;
• работы с коллегами;
• текущего и долгосрочного прогнозирования;
• составление смет, калькуляций.
- умение владеть формами письменного и устного сообщения (писем);
- ведения деловых переговоров;
- работа с документацией;
- решения конфликтных ситуаций;
- обладать высокой коммуникабельностью;
В целях обеспечения объективности при рассмотрении поступивших Резюме, справку-объективку кандидатов (соискателей) просим направить по указанной форме https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123, для дальнейшего их препровождения на рассмотрение и оценку на соответствие квалификационным требованиям/критериям, в Приемную комиссию АГМК с 9 февраля 2023 года по 17 февраля 2023 года до 17:00 часов.