18 Noyabr 2023, 8:11 2289
Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining ko‘p ming sonli ishchi-xodimlari va shaxsan o‘z nomimdan Sizni va jamoangizni Navoiy kon-metallurgiya kombinati tashkil topganligining 65 yillik yubiley ayyomi bilan chin dildan tabriklayman.
Bugungi kunda Navoiy kon-metallurgiya kombinati dunyodagi oltin ishlab chiqaruvchi o‘nta yetakchi kompaniyalardan biri bo‘lib, uning oltin quymalaridagi “999.9” belgisi jahon qimmatbaho metallar birjalarida O‘zbekiston brendiga aylandi.
Mamlakatimiz iqtisodiy qudratini mustahkamlash, jahon hamjamiyatidagi mavqeini yanada oshirish va xalqimiz farovonligini ta'minlashga salmoqli hissa qo‘shayotgan va jadal rivojlanayotgan kombinat bilan bir soha vakillari ekanligimizdan bag‘oyat faxrlanamiz.
Ko‘p yillik hamkorlik natijasi o‘laroq texnik va texnologik masalalarni hal qilishda ko‘maklashish va ularning yechimini birgalikda topish odatiy holga aylanib, muhtaram Prezidentimiz Shavkat Miromonovich Mirziyoyev rahnamoligida amalga oshirilayotgan iqtisodiy islohotlarning natijadorligiga xizmat qilmoqda.
Navoiy kon-metallurgiya kombinatining ishlab chiqarish salohiyati, innovatsion rivojlanish va ilmiy izlanishlar sohasida erishilayotgan natijalari, shuningdek, yosh istiqbolli kadrlarni tayyorlash bo‘yicha yaratilgan tizimi ko‘plab sanoat korxonalari uchun ibrat hisoblanadi.
Aziz hamkasblar, O‘zbekistonning faxri bo‘lgan sanoat gigantiga yangi marralar va ularga erishilishida kuch-quvvat tilashni sharaf deb bilamiz.
Sizga va mehnatsevar ahil jamoangiz a'zolariga mustahkam sog‘liq-salomatlik, g‘ayrat-shijoat, barqarorlik va farovonlik, Vatanimiz manfaati yo‘lidagi faoliyatingizda ulkan yutuqlar tilayman!

+998 71 619 23 33Уважаемый Кувондик Санакулович,
От имени многотысячного трудового коллектива Алмалыкского горно-металлургического комбината и от себя лично искренне и сердечно поздравляю Вас и ваш коллектив с 65-летием со дня основания Навоийского горно-металлургического комбината.
Сегодня Навоийский горно-металлургический комбинат входит в десятку ведущих компаний-производителей золота в мире. Его золотые слитки со значком «999.9» стали брендом Узбекистана в мировой бирже драгоценных металлов.
Мы очень рады, что являемся представителями одной отрасли со стремительно развивающимся комбинатом, который вносит значительный вклад в укрепление экономической мощи нашей страны и её позиции в мировом сообществе, а также в обеспечение благосостояния народа.
В результате многолетнего сотрудничества партнеры трудятся в дружном тандеме, оказывая друг другу содействие в решении технико-технологических вопросов и совместно находя их решения. Это в свою очередь способствует результативности экономических реформ, проводимых под руководством нашего уважаемого Президента Шавката Миромоновича Мирзиеёва.
Производственный потенциал Навоийского горно-металлургического комбината, достигаемые им успехи в области инновационного развития и научных исследований, а также созданная система подготовки молодых перспективных кадров являются образцом для многих промышленных предприятий.
Дорогие коллеги, для нас большая честь пожелать промышленному гиганту, гордости Узбекистана, достижения новых высот, сил и энергии в их достижении.
Желаю вашему сплоченному и трудолюбивому коллективу крепкого здоровья, великих планов, больших побед, дальнейших успехов и неиссякаемых сил для дальнейшей работы во благо нашей Родины!