Sizlarni kasb bayramingiz - O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni bilan chin qalbimdan samimiy muborakbod etaman!
Albatta, bu bayram mehnat jasorati, matonat va professionallik ramzidir. Sizlar har kuni mamlakatimiz metallurgiya sanoati rivojiga o‘z hissangizni qo‘shib kelayapsiz.
Sizning mehnatingiz iroda va sabr-toqatni, eng yangi texnologiyalar bilan ishlash qobiliyatini talab qiladigan haqiqiy jasoratdir.
Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tashkil topgan kundan boshlab o‘zining ishonchliligi, takomillashtirishga intilishi, yangi texnologiyalar va uskunalarni joriy etishi bilan ajralib turgan. Bularning barchasini - yuqori malakali mutaxassislar jamoasi ta'minlab, OKMKning O‘zbekiston iqtisodiyotidagi ahamiyati beqiyos bo‘lib qolmoqda. Bugungi kunda kombinatda ishlayotgan har bir inson uning yangi tarixiga asos solgan ulkan voqealarning ishtirokchisi ekanligidan faxrlanishga haqli.
Biz qaysi obyektda ishlashimizdan qat'iy nazar, hammamiz asosiy maqsadlarga erishish yo‘lida kamarbastamiz. Maqsadlar hukumatimiz va shaxsan Davlatimiz rahbari tomonidan belgilab berilgan bo‘lib, aynan ularning tashabbusi bilan biz jahon miqyosidagi katta o‘zgarishlarni amalga oshirmoqdamiz.
Yangi “Yoshlik I” konini o‘zlashtirish loyihasi doirasida karyer, boyitish fabrikalari, mis majmuasi va o‘nlab infratuzilma obyektlarini barpo etish bizdan bor kuchimizni safarbar etish, yirik moliyaviy mablag‘larni o‘zlashtirishni talab etsada, bizning professional jamoamiz bu vazifalarning barchasini a'lo darajada uddalamoqda.
Ta'kidlash joizki, sizlarning matonatli mehnatingiz bilan rangli metallar ishlab chiqarish ko‘rsatkichlarining bajarilishi ta'minlanmoqda. Xususan, to‘rt oy davomida mis konsentrati ishlab chiqarish 105,3 foizni, o‘z xom ashyolarimizdan katodli mis ishlab chiqarish 116,5 foizni tashkil etdi.
Bizning barcha yutuqlarimiz fuqarolarimiz farovonligini oshirish, ular uchun munosib turmush sharoitlarini yaratish, sport bilan shug‘ullanishi uchun qulayliklar, iste'dodlarining yangi qirralarini rivojlantirish, salomatligini mustahkamlashga qaratilgan davlat dasturlarida ham faol ishtirok etish imkoniyatlaridir...
“Yashil makon” umummilliy dasturi ijrosi doirasida kombinat mehnatkashlari tomonidan millionlab mevali va manzarali daraxt hamda gul ko‘chatlari o‘tqazildi, kilometrlab sug‘orish tizimi quvurlari tortildi. Hozirning o‘zidayoq biz shahar ko‘chalari, OKMK obyektlariga tutash yer uchastkalari, qo‘yinki, korxonalar hududlari qanday o‘zgarib borayotganiga guvoh bo‘lib turibmiz.
Bundan tashqari, biz qayta tiklanadigan energiya manbalaridan foydalanishni kengaytirish, “yashil iqtisodiyot”ni rivojlantirish bo‘yicha ekologik dasturdagi ishtirokimizni rivojlantirib bormoqdamiz.
Bu ishlarning barchasini amalga oshira borib, mehnat faxriylarimizni, kombinatimiz ishchi-xodimlari va ularning oila a'zolarini e'tibordan chetda qoldirmaymiz. Biz mehnatkash ayollarga ko‘proq e'tibor qaratib, ularga nafaqat ish joylarida munosib sharoitlarni ta'minlash, balki o‘zini namoyon etish, onalik, bolalik, bo‘sh vaqtni tashkil etish masalalarini birgalikda hal qilishda amaliy ko‘mak berishga harakat qilamiz.
Shuni alohida ta'kidlab o‘tishim joizki, bularning barchasi faqat OKMK jamoasining fidokorona mehnati tufayli amalga oshirilmoqda. Shu o‘rinda ham ishlab chiqarish, ham ijtimoiy masalalarni hal etishdagi faol ishtirokingiz uchun har biringizga chin qalbimdan minnatdorlik bildiraman.
Konchilik va metallurgiya sanoati xodimlarining kasb bayrami arafasida ushbu voqea quvonchini biz bilan baham ko‘rishga haqli bo‘lgan hamkorlarimiz va hamkasblarimizni ham tabriklayman!
Qadrli Olmaliq kon-metallurgiya kombinati mehnatkashlari, ishlab chiqarishimiz faxriylari, hamkasblar!
Samarali fidoyi mehnatingiz doim sizga mamnuniyat keltirsin va bu yo‘lda sizga muvaffaqiyatlar hamroh bo‘lsin. Sizlarga sihat-salomatlik, farovonlik va yangi kasbiy zafarlar tilayman!

+998 71 619 23 33Дорогие труженики Алмалыкского горно-металлургического комбината, ветераны производства!
От всего сердца поздравляю вас с профессиональным праздником – Днем работников горной и металлургической промышленности Узбекистана!
Этот праздник - символ трудового мужества, стойкости и профессионализма. Каждый день вы вносите свой вклад в развитие металлургической отрасли нашей страны. Ваша работа - это не просто труд, а настоящий подвиг, требующий силы воли и выдержки, умения работать с новейшими технологиями.
Со дня своего основания Алмалыкский горно-металлургический комбинат отличался своей надежностью, стремлением к совершенствованию, внедрением новых технологий и оборудования. Все это обеспечивал коллектив высококлассных специалистов.
Таким АГМК остается и сейчас, его значение в экономике Узбекистана трудно переоценить. Сегодня каждый работающий на нем может гордиться тем, что он является участником грандиозных событий, заложивших основу новейшей его истории.
И неважно, возводит ли он новые объекты или трудится над выполнением производственных показателей, мы все работаем, чтобы достичь главных целей. Цели поставлены правительством и лично главой нашего государства, по инициативе которого у нас происходят преобразования мирового масштаба.
Несмотря на то, что поистине судьбоносный инвестиционный проект по освоению нового месторождения «Ёшлик I» со строительством карьера, обогатительных фабрик, медного комплекса и десятков объектов инфраструктуры требует от нас полной самоотдачи, концентрации сил, значительных финансовых вложений, наш коллектив профессионалов отлично справляется со всеми этими задачами.
Следует отметить, что благодаря вашему усердному труду обеспечивается выполнение показателей производства цветных металлов. В частности, за четыре месяца выпуск медного концентрата составил 105,3%, выпуск катодной меди из собственного сырья –116,5%.
Все наши достижения – это еще и возможность активного участия в государственных программах, направленных на повышение благосостояния наших граждан, создание для них достойных условий проживания, благоприятных условий для занятий спортом, развития талантов, обеспечения здоровья…
Исполняя Национальную программу «Яшил макон», тружениками комбината высажены миллионы саженцев плодовых и декоративных деревьев, рассады цветов, проведены километры труб системы полива. И уже сейчас мы видим, как преображаются улицы города, прилегающие к объектам АГМК земельные участки, сами территории предприятий. Помимо этого, продолжается наше участие в экологической программе, согласно которой мы расширяем использование возобновляемых источников энергии, развиваем «зеленую» экономику.
За всеми этими делами мы не оставляем без внимания ветеранов нашего производства, тружеников комбината и членов их семей. Мы стали больше внимания уделять женщинам-труженицам, стараясь обеспечить им не только достойные условия на рабочих местах, но и помочь в самореализации, в создании сообщества, вместе готового решать вопросы материнства, детства, организации досуга.
Повторюсь, что все это является возможным только благодаря самоотверженному труду всего коллектива АГМК. И я от всей души благодарю каждого из вас за активное участие в решении и производственных, и социальных вопросов.
В канун профессионального праздника работников горной и металлургической промышленности, я хочу поздравить наших партнеров и смежников, которые в полной мере вправе разделить с нами радость этого события.
Дорогие труженики Алмалыксого горно-металлургического комбината, ветераны нашего производства, коллеги!
Пусть ваша работа всегда приносит удовлетворение, а на пути будет как можно меньше трудностей. Желаю вам здоровья, благополучия и новых профессиональных побед!