+998 71 619 23 33Hurmatli Temiryo‘l transporti xodimlari!
Avvalo, sizlarni – zahmatkash ishchi va xizmatchilar, temiryo‘l quruvchilari va muhandislar, mashinist va ta'mirchilar, soha faxriylarini O‘zbekiston Respublikasi Temiryo‘l transporti xodimlari kuni bilan chin dildan samimiy tabriklayman.
Kombinatimizning iqtisodiy salohiyatini yanada yuksaltirish, qimmatbaho va rangli metallarni ishlab chiqarish rejalarining bajarilishida, bir qator yirik sanoat obyektlarini barpo etishda va ishga tushirishda sizlarning o‘rningiz va hissangiz beqiyos.
Bugungi kunda kombinat Sanoat temiryo‘l transporti boshqarmasi mehnat jamoasida 2548 nafar ishchi-xodim faoliyat ko‘rsatib kelmoqda. Quvonarlisi, ularning 3 nafari “Do‘stlik” ordeni, bir nafari “Shuhrat” medali sohiblari bo‘lishsa, 1 nafari “Mo‘'tabar ayol” ko‘krak nishoni, 50 nafar temiryo‘lchilarimiz esa “Konchilik shuhrati” ko‘krak nishoni sovrindorlaridir. Albatta, bu sizlarning mehnatingizga Davlatimiz rahbari va kombinatimiz, xalqimiz tomonidan berilgan yuqori baho va yuksak ishonchdir. Ayni vaqtda 564 nafar temiryo‘lchi faxriylarimiz bizning hurmat va e'tiborimizda.
Jonajon Vatanimiz Mustaqilligining 33 yilligi arafasida nishonlanayotgan ushbu qutlug‘ ayyomda Sanoat temiryo‘l transporti boshqarmasining fidoyi jamoasi belgilab berilgan vazifalarni muvaffaqiyat bilan ado etib kelayotganini alohida ta'kidlash joiz.
Xususan, joriy yilning 1-yarim yilligida tog‘ jinslarini tashish rejasi 100,2 foizga, ma'danlar tashish rejasi 104,7 foizga bajarildi va jami yuk aylanmasi qariyb 100,0 foizni tashkil etdi. Mahalliylashtirish dasturi doirasida 5,5 mlrd. so‘mlik mahsulot tayyorlanib, reja 111,0 foizga ado etildi, qariyb 1,0 kilometr yangi temiryo‘l qurildi va 9,3 kilometr uzunlikdagi temiryo‘llar kapital ta'mirlandi.
Temiryo‘lchilar jamoasi nafaqat tashish jarayoni yoki temiryo‘l infratuzilmasini kapital va joriy ta'mirlash ishlarida, balki investitsiya loyihalari doirasida ham jonbozlik ko‘rsatishmoqda. Jumladan, so‘nggi yillarda STTB jamoasi kuchi bilan bir nechta yangi temiryo‘l obyektlari qurilib foydalanishga topshirildi. Bugungi kunda “Svinsovaya” stansiyasi hududida yangi temiryo‘l bazasini qurish ishlari yakunlanish jarayonida va ushbu obyektni Mustaqillik bayrami arafasida foydalanishga topshirishni rejalashtirganmiz.
Shuningdek, “Yoshlik 1” konini o‘zlashtirish” investitsiya loyihasi bo‘yicha “Yangi razyezd” va “Karyernaya” temiryo‘l stansiyalarini qurish ishlari boshlab yuborilgan.
Fursatdan foydalanib, ushbu sohada sidqidildan mehnat qilayotgan barcha yuksak mahoratli, jonkuyar xodimlarga tashakkur bildiraman.
Katta bilim va tajribaga ega temiryo‘lchilar o‘zlarining mardona mehnatlari bilan oldimizga qo‘yilgan barcha vazifalarni ado etishlariga ishonaman.
Qadrli temiryo‘lchilar!
Barchangizni kasb bayramingiz bilan yana bir bor samimiy tabriklayman. Sizlarga mustahkam salomatlik, oilaviy baxt va farovonlik, yangi mehnat zafarlarini tilayman.

+998 71 619 23 33Дорогие железнодорожники АГМК!
От всей души поздравляю вас – железнодорожников и инженеров, машинистов и ремонтников, ветеранов УПЖТ с Днем работников железнодорожного транспорта Республики Узбекистан!
Невозможно переоценить вашу роль и вклад в дальнейшее повышение экономического потенциала нашего предприятия, выполнение наших общих задач по выпуску драгоценных и цветных металлов, строительство и ввод в эксплуатацию ряда крупных промышленных объектов.
На сегодняшний день трудовой коллектив управления промышленного железнодорожного транспорта насчитывает 2 548 работников, окружены внимание и заботой 564 ветерана производства. Труд лучших представителей коллектива отмечен не только грамотами и ценными подарками АГМК, но и высокими наградами Родины: три человека награждены орденом «Дустлик», один – медалью «Шухрат», 50 – нагрудным знаком «Горняцкая слава», одна работница - нагрудным знаком «Мутабар аёл». Присуждение подобных наград – это, безусловно, высокая оценка труда главой государства и руководством АГМК.
Стоит отметить, что благодаря своему профессионализму и самоотверженному труду коллектив управления промышленного железнодорожного транспорта, отмечающий свой праздник в преддверии 33-й годовщины независимости нашей Родины, успешно справляется со всеми поставленными перед ним задачами.
Так, в первой половине 2024 года прогноз по транспортировке горной массы выполнен на 100,2%, руды – на 104,7%, практически выполнен прогноз по общему грузообороту. В рамках реализации Программы локализации произведено импортозамещающей продукции на сумму 5,5 млрд сумов, прогноз выполнен на 111,0%. Построено около 1,0 километра новых и капитально отремонтировано 9,3 километра железных дорог.
Коллектив железнодорожников активно участвует не только в процессе перевозок, капитального и текущего ремонтов железнодорожной техники и инфраструктуры, но и в реализации инвестиционных проектов. В частности, за последние годы силами тружеников УПЖТ было построено и введено в эксплуатацию несколько новых железнодорожных объектов. Завершаются работы по строительству новой железнодорожной базы на территории станции «Свинцовая», которая будет введена в эксплуатацию в преддверии Дня независимости.
Кроме этого, в рамках инвестиционного проекта «Освоение месторождения «Ёшлик I» начато строительство железнодорожных станций «Новый разъезд» и «Карьерная».
В дни празднования Дня железнодорожников, выражаю искреннюю благодарность коллективу УПЖТ за высокую степень качества работы! Вас отличают высокая квалификация и профессионализм, направленные на реализацию поставленных задач и достижение наилучших результатов! Уверен, что вы и впредь будете в числе лучших подразделений, которыми гордится Алмалыкский горно-металлургический комбинат.
Дорогие железнодорожники!
Еще раз от всей души поздравляю вас с профессиональным праздником! Желаю вам здоровья, мира и благополучия, достатка вашим семьям, новых трудовых побед!