+998 71 619 23 33Bugun OKMK sport majmuasida gandbol bo‘yicha oliy liga jamoalari o‘rtasidagi O‘zbekiston chempionatining bu yilgi mavsumi yakunlariga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi raisi Abdurashid Haydarov so‘z olib, bugungi kunda kombinatda sportga qaratilayotgan e'tibor va uning natijasida erishilayotgan yutuqlar haqida to‘xtalib, musobaqa g‘oliblarini samimiy muborakbod etdi.
Shundan so‘ng, O‘zbekiston chempionati ayollar o‘rtasida oliy liga jamoalari g‘oliblari taqdirlandi. Bu yilgi mavsumda poytaxt jamoasi mamlakat chempionligini qo‘lga kiritib, oltin medalga sazovor bo‘lishdi.
Murabbiy Vladimir Mo‘minov boshchiligidagi OKMK ayollar gandbol jamoasi esa 33 ochko bilan chempionatda 2-o‘rinni egallab, kumush medallar shodasiga ega chiqishdi.
Samarqandlik gandbolchi ayollar jamoasi 3-o‘ringa loyiq ko‘rildi.
Erkaklar jamoalari o‘rtasidagi bahslarda murabbiy Hasan Qayumov boshchiligidagi OKMK jamoasi 48 ochko jamg‘argan holda 8-marotaba O‘zbekiston chempionligini o‘z hisoblariga yozib qo‘yishdi. Poytaxtlik va Xorazmlik gandbolchilar 2- va 3-o‘rinlarni egallashdi.
Taqdirlash marosida g‘oliblarga medallar va qimmatbaho sovg‘alar tuhfa etildi.
Ma'lumot uchun: OKMK gandbolchilari hisobida 9 karra O‘zbekiston kubogi sohibi, 8 karra O‘zbekiston mustaqilligi kubogi egasi kabi yutuqlar bor. Shuningdek, ular joriy yilning iyul' oyida Italiyaning Teramo shahrida o‘tkazilgan 50th Interamnia World Cup musobaqasida ham g‘olib bo‘lishgan.
Shuningdek, gandbolchi ayollarimiz hisobida 13 karra mamlakat chempionligi, 13 karra O‘zbekiston kubogi, 11 karra O‘zbekiston mustaqilligi kubogi, 2 karra Janubiy-Sharqiy Osiyo chempionligi hamda Osiyo chempionligi kabi yutuqlar bor.

+998 71 619 23 33Today at the sports complex of AMMC the ceremony of awarding the winners of the current season of Uzbekistan Handball Championship among the teams of the Major League was held.
During the event the Chairman of the Trade Union Council of AMMC employees Abdurashid Khaydarov heartily congratulated the winners of the competition, noting the achievement of our athletes and the attention paid to sports at the Complex.
Then the awarding ceremony was held for the winners of the teams of the Major League of Uzbekistan Women’s Championship. This season, the Tashkent team has won. Our women’s handball team under the leadership of coach Vladimir Muminov with 33 points took an honorable second place in the championship and won silver medals. Athletes from Samarkand took third place.
The men’s team under the leadership of coach Khasan Kayumov scored 48 points this season and already for the eighth time confirmed the champion’s title of our country. Handball players from Tashkent and Khorezm took second and third places.
All athletes were awarded medals and valuable gifts.
For reference: handball players of AMMC are 9-time gold medalists of the Uzbekistan Cup, 8-time gold medalists of the Uzbekistan Independence Cup. Also this year they won the 50th International Handball World Cup “Interamnia” held in Teramo, Italy.
Women handball team of AMMC are 13-time gold medalists of the Uzbekistan Cup, 13-time Country Cup winners and 11-time gold medalists of the Uzbekistan Independence Cup.