OKMK tarkibiy bo‘linmalarida sport musobaqalari
O‘tgan haftada kombinatning bir qator tarkibiy bo‘linmalarida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tashkil topganligining 75 yilligiga bag‘ishlanib, ishchi-xodimlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish maqsadida sport musobaqalari tashkil etildi.
Mis eritish zavodi - armrestling
Jumladan, Mis eritish zavodi ishchi-xodimlari o‘rtasida sportning armrestling turi bo‘yicha zavod birinchiligi tashkil etildi.
Zavod sport yo‘riqchisi Ikrom Asanbayevning ma'lum qilishicha, 75 kg vazn toifasida kuchli uchlikdan Zohid Qo‘shmatov(Energetika sexi), Ma'ruf Abdurazzakov(Metallurgiya sexi), Fahriddin Abdukarimov(Sulfat kislota sexi)lar joy olishdi.
75-90 kg vazn toifasda esa Odiljon Umarov(Misni elektroliz qilish sexi), Qudrat Qurbonnazarov(Enegretika sexi), Berdiali Najmiddinov(Nodir metallar ishlab chiqarish sexi)lar sovrinli o‘rinlari egallashdi.
90+ vazn toifasida esa Farrux Norinov(Emallangan mis simlar ishlab chiqarish sexi), Jonibek To‘laganov va Jahongir Mamadalievlar(Sulfat kislotasi sexi)ga teng keladigani topilmadi.
Avtomobil transport boshqarmasi  - stritbol
Bundan tashqari, Avtomobil transport boshqarmasi xotin-qizlari o‘rtasida sportning stritbol turi bo‘yicha boshqarma chempionati tashkil etildi.
ATB sport yo‘riqchisi Ramzjon Abdug‘aniyevning ma'lumot berishicha, chempionatda barcha jamoalardan ustu nkelgan holda Xo‘jalik ta'mir uchastkasi jamoasi g‘oliblikni qo‘lga kiritgan.
2-o‘rin esa 1-sonli  avtokorxona jamoasiga nasib etdi.
Boshqarma jamoasi 3-o‘rin bilan kifoyalandi.
Texnologik transport boshqarmasi - badminton
Texnologik transport boshqarmasi sport yo‘riqchisi Bahriddin Usvaliyevning ma'lum qilishicha boshqarma ishchi-xodimlari o‘rtasida sportning badminton turi bo‘yicha musobaqa tashkil etilgan.
Qiziqarli bahslarga boy bo‘lgan musobaqada 4-sonli transport sexi jamoasiga teng kelidigani topilmagan.
2-o‘rinni esa Kon ishlarini mexanizatsiyasi sexi jamoasi egalladi.
3-o‘rin Texnologik transportlarni ta'mirlash sexi jamoasiga nasib etdi.
Ixtisoslashtirilgan ta'mirlash ishlari boshqarmasi- voleybol
Ixtisoslashtirilgan ta'mirlash ishlari boshqarmasi ishchi-xodimlari o‘rtasida esa sportning voleybol turi bo‘yicha boshqarma chempionati o‘tkazildi.
ITIB sport yo‘riqchisi Fozil O‘rinboyevning ma'lumotiga ko‘ra, shiddatli bahslarga boy bo‘lgan chempionatda 3-bo‘linma jamoasi chempion bo‘lgan.
1-bo‘linma jamoasi esa ikkinchi o‘rinni egallagan. 4-bo‘linma jamoasiga 3-o‘rin nasib etgan.
Ijtimoiy ob'yektlar boshqarmasi - stritbol
Ijtimoiy ob'yektlar boshqarmasi sport yo‘riqchisi Farhod Usvaliyevning ma'lumotiga ko‘ra, boshqarma xotin-qizlari o‘rtasida sportning stritbol turi bo‘yicha musobaqa o‘tkazilgan.
Unda 11 jamoa g‘oliblik uchun bahs olib bordi. Natijalarga ko‘ra, Sog‘lomlashtirish maskani jamoasi g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. 18- va 39-sonli maktabgacha ta'lim tashkilotlaridan tashkil etilgan terma jamoa esa 2-o‘ringa loyiq ko‘rildi. 35-sonli MTT jamoasi 3-o‘rinni egalladi.
Markaziy tahlil laboratoriyasi - darts
Markaziy tahlil laboratoriyasi kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Sarvinoz To‘raqulovaning ma'lum qilishicha, ishchi-xodimlar o‘rtasida sportning darts turi bo‘yicha musobaqa o‘tkazilgan.
Unda I.Soliqulov, Sh.Suyunov, S.Shohnazarovlar g‘oliblar safidan joy olishgan.
Elektr tarmoqlari boshqarmasi - shaxmat
Kombinat energetiklari esa aql gimnastikasi bo‘yicha musobaqalashishdi. Elektr tarmoqlari boshqarmasi kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Rustam Mahmudovning ma'lum qilishicha, musobaqada g‘oliblikni Energota'mir sexi xodimi Munir Matazimov qo‘lga kiritgan.
Markaziy elektrotexnika laboratoriyasi xodimi Vyacheslav Pak esa faxrli 2-o‘rinni egallagan.
Energota'mir sexining yana bir vakili Nuriddin Xolmatov 3-o‘ringa munosib ko‘rilgan.
3-mis boyitish fabrikasi – stol tennisi
3-mis boyitish fabrikasi ishchi-xodimlari esa sportning stol tennisi bo‘yicha bahs olib borishdi.
Fabrika kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi o‘rinbosari Mohinur Alimovaning ma'lum qilishicha, musobaqada Chiqitlarni to‘plash sexi energetigi Rustam Rasulov barchadan ustunligini namoyon etib, g‘olib bo‘lgan.
Yanchish va flotatsiya sexining yanchish va gravitatsiyaviy boyitish bo‘limi boshlig‘i Tohir Ergashev 2-o‘rinni egalladi. Maydalash sexi konveyer mashinisti Abdurahmon Qo‘ziyevga 3-o‘rin nasib etdi.
Markaziy ta'mirlash mexnika zavodi – mini futbol
Markaziy ta'mirlash mexnika zavodining sport yo‘riqchisi Farrux Keldiyevning ma'lumotiga ko‘ra, zavodda muhandis-texnik xodimlar o‘rtasida sportning mini futbol turi bo‘yicha ochiq turnir tashkil etilgan.
Unda g‘oliblikni Mexanik yig‘uv sexi jamoasi qo‘lga kiritgan.
2-o‘rinni Maxsus texnikalar va avtomobillar ta'miri sexi egallagan.
Temirchilik payvandlash sexi jamoasi esa faxrli 3-o‘ringa munosib ko‘rilgan.
Barcha musobaqalarning g‘oliblari OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi tomonidan ajratilgan esdalik sovg‘alari bilan rag‘batlantirildi.

+998 71 619 23 33На прошлой неделе в ряде структурных подразделений комбината провели спортивные соревнования, посвященные 75-летию со дня образования АГМК.
В частности, среди работников медеплавильного завода прошло состязание по рукоборству. По итогам соревнования в весовой категории 75 кг в тройке сильнейших оказались Зохид Кушматов (энергоцех), Маъруф Абдураззаков (металлургический цех), Фахриддин Абдукаримов (сернокислотный цех). В категории до 90 кг – Одилжон Умаров (цех электролиза меди), Кудрат Курбонназаров (энергоцех), Бердиали Нажмиддинов (цех по производству редких металлов). В категории 90+ в тройке лучших – Фаррух Норинов (цех по производству эмальпровода), Жонибек Тулаганов и Жахонгир Мамадалиев (сернокислотный цех).
В управлении автомобильного транспорта провели чемпионат по стритболу. По итогам соревнования, в котором приняли участие команды, состоящие из тружениц подразделений УАТ, победу одержали представители хозяйственно-ремонтного участка. Второе место заняла команда автобазы №1, третье место – команда управления.
Соревнование по тому же виду спорта провели и управлении социальных объектов. В состязании, в котором приняли участие 11 команд, победу одержала команда здравницы. Второе место заняла команда, состоящая из работниц детских оздоровительных организаций №№18 и 39. Третье место досталось коллективу ДОО №35.
Среди работникам управления технологического транспорта прошел турнир по бадминтону. Команда транспортного цеха №4 стала победителем, а второе и третье места заняли команды цеха механизации горных работ и цеха по ремонту технологического транспорта.
Среди трудового коллектива управления специализированных ремонтных работ провели чемпионат по волейболу. Места распределились следующим образом, первое место – команда отделения №3, второе место – представители отделения №1, третье место – коллектив отделения №4.
Среди работников центральной аналитической лаборатории провели соревнование по дартсу, по итогам которого в тройке сильнейших оказались И. Соликулов, Ш. Суюнов, С. Шохназаров.
В управлении электросетей провели соревнование по шахматам. Лучшим в интеллектуальной игре стал работник энергоремонтного цеха Мунир Матазимов. Обладателем второго места стал представитель центральной электротехнической лаборатории Вячеслав Пак, почетного третьего места – ещё один работник энергоремонтного цеха Нуриддин Холматов.
Коллектив медной обогатительной фабрики-3 состязался в настольном теннисе. Так, победу одержал энергетик цеха складирования хвостов Рустам Расулов. Второе и третье места заняли начальник отдела измельчения и гравитационного обогащения цеха измельчения и флотации Тохир Эргашев и машинист конвейера дробильного цеха Абдурахмон Куриев.
На центральном ремонтно-механическом заводе провели турнир по мини-футболу, в котором приняли участие инженерно-технические работники.
Победителем турнира стала команда механосборочного цеха. Второе место заняла команда цеха по ремонту специальной техники и автотранспорта. Обладателем третьего места стал коллектив кузнечно-сварочного цеха.
Все победители и занявшие призовые места работники были награждены памятными подарками от Совета профсоюза работников АГМК.