Togʻ-kon sanoati va geologiya sohasida muammolarga duch keldingizmi?
Olmaliq kon-metallurgiya kombinati Ma'naviyat va ma'rifat kengashi, Axborot xizmati, kasaba uyushmasi Kengashi, Yoshlar ittifoqi hamda Xotin-qizlar va gender tenglik bo‘yicha Maslahat kengashi hamkorligida tarkibiy bo‘linmalar o‘rtasida “Qadring baland bo‘lsin, ona tilim” shiori ostida tanlov e'lon qilinadi.
Hurmatli hamkorlar va ishbilarmonlar!
Sizlarni “Olmaliq KMK”AJ hamda uning tarkibiy korxonalari faoliyatida korrupsiyaviy holatlarning oldini olishda hamkorlikka chorlaymiz.
Nurafshon shahrida o‘z ishini boshlagan “Ommaviy axborot vositalarida milliy kontent yaratish mas'uliyati” mavzusida respublika mediaforumi ishtirokchilari uchun Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida press-tur tashkil etiladi.
OKMK Axborot xizmati, kombinat xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi hamda OKMK Yoshlar ittifoqi hamkorligida kombinatning 75 yilligi munosabati bilan adabiy to‘plam chop etiladi.
“Olmaliq KMK” AJ Oʻquv markazi “Belaz-75131 haydovchisi” kasbi boʻyicha oʻqish istagida boʻlgan avtosamosval haydovchilarini oʻqishga taklif etadi.
Prezidentimizning 2022-yil 11-maydagi PQ-240-sonli Qaroriga muvofiq, joriy yilning may oyida “E-anticor.uz/admin” Elektron platformasida vazirlik va idoralar, shuningdek ustav fondida davlat ulushi 50 foizdan yuqori bo‘lgan aksiyadorlik jamiyatlari tomonidan o‘z (Ustavida belgilangan vazifa va funksiyalarni) faoliyatidagi funksiyalarda korrupsiyaviy xavf va xatarlarni aniqlash, baholash ishlarini amalga oshirdilar.
Kitobsevar yoshlar uchun ajoyib yangilik. Kitob o‘qib daromad olishni xohlaysizmi? Unda shoshiling. Kombinat yoshlari o‘rtasida "Yosh kitobxon" ko‘rik-tanlovi o‘tkaziladi.
2024-yilning 7-may kuni Olmaliq kon-metallurgiya kombinati boshqaruv raisining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahtchisi Azamat Mavlonov ishtirokida brifing o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Olmaliq kon-metallurgiya kombinati va uning tarkibiy bo‘linmalarida korrupsiyaviy hatti-harakatlar, xizmat vakolatini suiiste'mol qilish, xizmat vakolatidan chetga chiqish, manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘yish, odob-axloq talablarini buzish holatlariga duch kelsangiz, bizga xabar bering.
“Olmaliq KMK” AJ Axborot xizmati ommaviy axborot vositalari vakillarini press-tur va matbuot anjumaniga taklif etadi!