“Olmaliq KMK” AJ Oʻquv markazi quyidagi boʻsh ish oʻrinlariga onlayn qabul jarayonlari 2022 yilning 26-oktabrdan 1-noyabrgacha tashkil etiladi.
Vakansiyaning nomi |
Nomzodlarga qoʻyiladigan talablar |
Ma’lumoti (mutaxassisligi) |
Bilishi kerak / Malaka talablari |
Oʻquv markazi Malakani baholash markazi boshlig'i |
Ma’lumoti-oliy kasbiy |
Rahbar lavozimida 3 yildan kam boʻlmagan ish staji |
Bilishi kerak: - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti va Hukumatining, Oʻzbekiston Respublikasining texnik, iqtisodiy va ijtimoiy rivojlanishining ustuvor yoʻnalishlarini belgilovchi funksional vazirlik va idoralarning farmonlari, qarorlari, farmoyishlari, qarorlari; - Oʻzbekiston Respublikasining "Ta’lim toʻgʻrisida"gi qonuni; - Kadrlar tayyorlash milliy dasturi; - Oʻzbekiston Respublikasi Mehnat qonunchiligi; - Oʻzbekiston Respublikasi bandlik va mehnat munosabatlari vazirligining buyruq va farmoyishlari; - Ishlab chiqarish tarkibi; - kadrlar malakasini baholash masalalarini tartibga soluvchi normativ hujjatlar; - Xizmatchilarning asosiy lavozimlari va ishchi kasblari klassifikatori; - kasbiy mahorat va kasbiy standartlar boʻyicha ish hujjatlari; - davlat tilida hujjatlar bilan ishlash boʻyicha bilim va koʻnikmalar. Malaka talablari: - kasbiy odob-ahloq qoidalari va muomala madaniyatini bilishi; - normativ-rejali, hisobot-hisob hujjatlari bilan ishlash; - ta’lim muassasalari bilanhamkorlik shartnomalar tuzish; - shaxsiy kompyuterda ishlash; - axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish; - ofis jihozlaridan foydalanish; - ishchanlik, harakatchanlik, stressga chidamlilik, ma’suliyatlilik, aholi va talabgorlar bilan muloqot qilish tajribasi; - murojaat va arizalarni tahlil qilish va monitoring qilish; - Xizmatchilarning asosiy lavozimlari va ishchi kasblari klassifikatori bilan ishlash; - markaz ishini tahlil qilish va monitoring qilish. |
Oʻquv markazining Kadrlarni tayyorlash va qayta tayyorlash boʻlimi boshligʻi |
Bilishi kerak: - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti va Hukumatining, Oʻzbekiston Respublikasining texnik, iqtisodiy va ijtimoiy rivojlanishining ustuvor yoʻnalishlarini belgilovchi funksional vazirlik va idoralarning farmonlari, qarorlari, farmoyishlari, qarorlari; - Oʻzbekiston Respublikasining "Ta'lim to'g'risida"gi qonuni; - Kadrlar tayyorlash milliy dasturi; - Oʻzbekiston Respublikasi Mehnat qonunchiligi; - Ishlab chiqarish tarkibi; - kadrlar tayyorlash masalalarini tartibga soluvchi normativ hujjatlar; - kadrlar tayyorlash va malakasini oshirish boʻyicha oliy ta’lim muassasalari va boshqa ta’lim muassasalari bilan shartnomalar (toʻlov shartnomalari) tuzish tartibi; - davlat tilida hujjatlar bilan ishlash boʻyicha bilim va koʻnikmalar. Malaka talablari: - kasbiy odob-ahloq qoidalari va muomala madaniyatini bilishi; - normativ-rejali, hisobot-hisob hujjatlari bilan ishlash; - ta’lim muassasalari bilan shartnomalar tuzish; - shaxsiy kompyuterda ishlash; - axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish; - ofis jihozlaridan foydalanish; - ishchanlik, harakatchanlik, stressga chidamlilik, ma’suliyatlilik, aholi bilan muloqot qilish tajribasi; - murojaat va arizalarni tahlil qilish va monitoring qilish; - boʻlim ishini tahlil qilish va monitoring qilish. |
Oʻquv markazi uslubchisi |
Ish tajribasi-umumiy ishlab chiqarishda 3 yildan kam boʻlmagan ish staji |
Bilishi kerak: - Oʻzbekiston Respublikasi Mehnat Kodeksi; - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining farmonlari va Vazirlar Mahkamasining qarorlari va buyruqlari; - "Olmaliq KMK" AJ buyruqlari va farmoyishlari; - "Olmaliq KMK" AJda kadrlar malakasini oshirish va malakasini oshirish toʻgʻrisidagi Nizom"; - Sifat sohasidagi menejmenti tizimi hujjatlari; - Olmaliq KMK " AJ "Ichki mehnat tartibi qoidalari" va Oʻquv markazi Ichki mehnat tartibi qoidalari va ish reglamenti; - xodimlarni kasbiy tayyorgarligini tartibga soluvchi boshqa hujjatlar; - davlat va rus tillarida hujjatlar bilan ishlash bo'yicha bilim va ko'nikmalar Malaka talablari: - texnik, normativ, rejalashtirilgan, hisobot-hisob hujjatlari bilan ishlash; - korxona xodimlarini amaliy oʻqitishni tashkil etish vazifalarini hal etish; - ish boʻyicha suhbatlar oʻtkazish. - ishlab chiqarish ta’limi darslarini tahlil qilish; - shaxsiy kompyuterda foydalanuvchi darajasida ishlash; -axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish; - ofis jihozlaridan foydalanish; - oʻz ishini tahlil qilish va monitoring qilish. |
4 |
Oʻquv markazi ishlab chiqarish ta’limi ustasi |
Bilishi kerak: - Kadrlar tayyorlash milliy dasturi; - Oʻzbekiston Respublikasining "Ta’lim toʻgʻrisida"gi qonuni; - Oʻzbekiston Respublikasi mehnat qonunchiligi; - Ishlab chiqarish tarkibi; - Ishchilarni ishlab chiqarish boʻyicha oʻqitish usullari; - Sifat sohasidagi menejmenti tizimi hujjatlari ("xodimlarni boshqarish" jarayoni, "Yozuvlarni boshqarish" tartibi, "hujjatlarni boshqarish" tartibi); - "Olmaliq KMK" AJda kadrlar tayyorlash masalalarini tartibga soluvchi normativ hujjatlar. - davlat va rus tillarida hujjatlar bilan ishlash boʻyicha bilim va koʻnikmalar. Malaka talablari: - texnik, me’yoriy, rejalashtirilgan, hisobot-hisob hujjatlari bilan ishlash; - darslarni tahlil qilish; - korxona xodimlarini oʻqitishni tashkil etish vazifalarini hal etish; - ish boʻyicha suhbatlarini olib borish; - shaxsiy kompyuterda ishlash; - axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish; - ofis jihozlaridan foydalanish; - oʻz ishini tahlil qilish va monitoring qilish. |
Qabul qilingan rezyumelarni koʻrib chiqishning xolisligini ta’minlash uchun, ularni koʻrib chiqish va malaka talablari/mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida kombinatning Kadrlar bilan ishlash xizmatiga 2022-yil 26-oktyabrdan 1-noyabrgacha havolada keltirilgan forma https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123 orqali yuboring, rezyumelarga mehnat daftarchalarni va mutaxassisligi boʻyicha diplom (guvohnoma) biriktirish lozim.

С 26 октября по 1 ноября 2022 года открыт онлайн-приём резюме на следующие вакансии в Учебном центре АО «Алмалыкский ГМК»:
Название вакантных мест |
Требования к кандидатам |
Образование (специальность) |
Должен знать/квалификационные требования |
Начальник центра оценки квалификации Учебного центра |
Образование – высшее профессиональное |
Стаж работы на руководящих должностях не менее 3 –х лет |
Должен знать: - Указы, постановлении и распоряжении Президента Республики Узбекистан, правительства, министерств и ведомств республики определяющие основные направлении по техническому, экономическому и социальному развитии республики; - Закон Республики Узбекистан «Об образования; - Национальная программа по подготовка кадров; - Трудовые законодательства Республики Узбекистан; - Приказы и распоряжении министерств по занятости и трудовых отношений Республики Узбекистан; - Состав производства; - Нормативных документов по упорядочении вопросов оценки квалификации кадров; - Классификатор по основным профессиям служащих и рабочих профессий; - Рабочие документы по профессиональным навыкам и профессиональным стандартам; - Знания и опыт по ведения делопроизводства на государственном языке. Квалификационные требования: - знание профессиональной этики и культуры обращения; - работа с нормативными, плановыми и отчетными документами; - составление договоров с учебными заведениями о сотрудничества; - работа с персональным компьютерам; - использование информационно-коммуникационных технологий; - эксплуатация офисных принадлежностей; - опыт обращения с населениями, работоспособность, подвижность, устойчивость к стрессам и ответственность; - анализ обращений, заявлений и ведения мониторинг; - работа с классификатором по основным должностям служащих и рабочих профессий; - анализ работы центра и ведение мониторинг. |
Начальник отдела по подготовке и переподготовке кадров Учебного центра |
Методист Учебного центра |
Опыт работы – общий трудовой стаж не менее 3-х лет |
Должен знать: - Трудовой кодекс Республики Узбекистан; - Указы Президента Республики Узбекистан, постановлений и приказов Кабинета Министров; - Приказы и распоряжений АО «Алмалыкский ГМК»; - Положение АО «Алмалыкский ГМК» «О повышения квалификации и переподготовка кадров»"; - Документы системы менеджмента и качества; - Правил внутренней трудовой распорядок АО «Алмалыкский ГМК», правил внутренней трудовой распорядок УЦ и регламент работы; - Знание и навыки работы с документами на государственном и русском языках; - другие документы касающиеся профессиональной подготовки кадров;
Квалификационные требования: - работа с техническими, нормативными, планированными и отчетными документами; - решение вопросов по организации практического обучения кадров на предприятиях; - проведение собеседование по работе; - анализ уроков производственного обучения; - работа в персональном компьютере; - использование информационно-коммуникационных технологий; - эксплуатация офисных принадлежностей; - анализ своей работы и ведение мониторинг. |
4 |
Мастер производственного обучения Учебного центра
Должен знать: - Закон Республики Узбекистан «Об образования; - Национальная программа по подготовка кадров; - Трудовые законодательства Республики Узбекистан; - Состав производства; - методы обучения рабочих на производстве; - Документы системы менеджмента и качества ("процесс управления кадрами", "порядок управления документов"); - нормативные документы по подготовки кадров в АО «Алмалыкский ГМК». - Знание и навыки работы с документами на государственном и русском языках; Квалификационные требования: - работа с техническими, нормативными, планированными и документами – анализ уроков; - решение вопросов по организации практического обучения кадров на предприятиях; - проведение собеседование по работе; - работа в персональном компьютере; - умение использование информационно-коммуникационных технологий; - эксплуатация офисных принадлежностей; - анализ своей работы и ведение мониторинг. |
В целях обеспечения объективности при рассмотрении поступивших резюме, справку-объективку кандидатов (соискателей) просим направить через ниже перечисленную форму https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123, для дальнейшего их препровождения на рассмотрение и оценку на соответствие квалификационным требованиям/критериям, обязательно прикрепить к резюме копии: трудовой книжки, диплом (удостоверения) в Приемную комиссию АГМК с 26 октября по 1 ноября 2022 года до 17:00 часов.