AXBOROT TEXNOLOGIYALARI DEPARTAMENTI
- Axborot tizimlari va resurslarini keng joriy etishni nazarda tutuvchi idoraviy raqamli transformatsiya dasturlarini ishlab chiqish va o'z vaqtida amalga oshirish.
- Kombinat bo'linmalari o'rtasida elektron hujjat aylanishi, elektron xizmatlar va elektron hamkorlikning boshqa shakllarini yanada kengaytirish uchun zarur shart-sharoitlar yaratish.
- Kombinat bo'linmalari axborot tizimlari va resurslarini ishlab chiqish va joriy etish, idoralararo elektron hamkorlikni tashkil etish bo'yicha yagona texnologik yondashuvni amalga oshirish, yagona elektron reestrlar va ma'lumotlar bazalarini shakllantirish.
- Axborot texnologiyalarini joriy etish va rivojlantirish, elektron xizmatlar ko'rsatish, idoralararo elektron hamkorlik sohasida monitoring o'tkazish bo'yicha hisobot materiallarini shakllantirish va tahlil qilish.

Начальник департамента: Максумов Равшан Асадуллаевич
• Разработка и своевременная реализация ведомственных программ цифровой трансформации, предусматривающих широкое внедрение информационных систем и ресурсов.
• Создание условий, необходимых для дальнейшего расширения электронного документооборота, электронных услуг и других форм электронного взаимодействия между подразделениями комбината.
• Осуществление единого технологического подхода к разработке и внедрению информационных систем и ресурсов подразделений комбината, организации межведомственного электронного сотрудничества, формирование единых электронных реестров и баз данных.
• Формирование и анализ отчетных материалов по мониторингу в сфере внедрения и развития информационных технологий, оказанию электронных услуг, межведомственному электронному сотрудничеству.