Qonunchilikka muvofiq quyidagi nogironlar va keksalar toifasiga bepul sanatoriya-kurort yo’llanmalari taqdim etiladi:
Bolalarning quyidagi kontingenti bog’chaga ustunlik bilan qabul qilinish huquqiga ega:
“Davlat boshqaruvi sohasida korruptsiyaviy xavf-xatarlarni bartaraf etish mexanizmlarini takomillashtirish va ushbu sohada jamoatchilik ishtirokini kengaytirish chora-tadbirlari to’g’risida”gi Prezident qarori (PQ–240, 11.05.2022 y.) qabul qilindi.
Adliya vazirligi tomonidan manfaatlar to’qnashuvining oldini olish to’g’risida qonun loyihalari ishlab chiqildi va jamoatchilik muhokamasiga qo’yildi.
“Intellektual mulk sohasini yanada rivojlantirishga oid qo’shimcha chora-tadbirlar to’g’risida”gi Prezident qarori (PQ–221-son, 26.04.2022 y.) qabul qilindi.
“Davlat xizmatlari ko’rsatishni soddalashtirish, byurokratik to’siqlarni qisqartirish hamda davlat xizmatlari ko’rsatish milliy tizimini rivojlantirishning qo’shimcha chora-tadbirlari to’g’risida”gi Prezident farmoni qabul qilindi
Daraxtlar va butalarni sug’orish va oziqlantirish:
Prezident farmoni bilan Prezident huzuridagi Loyiha boshqaruvi milliy agentligi O’zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi etib qayta tashkil etildi.
Prezident tomonidan 29 mart kuni “Korporativ boshqaruv tizimi takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida”gi OʻRQ-760-son Qonun imzolandi.
Vazirlar Mahkamasining 12.04.2022 yildagi 178 son qarori bilan VMning 2.03.2017 yildagi «Milliy haydovchilik guvohnomasining hamda avtomototransport vositasi roʻyхatdan oʻtkazilganligi toʻgʻrisidagi guvohnomaning yangi namunalarini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi 116-son qaroriga oʻzgartirishlar kiritildi.
Prezidentning 07.04.2022 yildagi “Davlat pensiyalari, nafaqalar, kompensatsiyalar va boshqa ijtimoiy toʻlovlarni toʻlash tizimini yanada takomillashtirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori qabul qilindi.
Prezidentning 06.04.2022 yildagi «Tashqi savdo faoliyati ishtirokchilarini qoʻllab-quvvatlashning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi Farmoni qabul qilindi. Hujjat OʻzAda e’lon qilingan.