Joriy yilning 28 fevral kuni kombinat tarkibiy bo‘linmalarida mehnat qilayotgan yoshlar o‘rtasida “Eng yaxshi yosh mexanik-2024” kasb mahorat tanlovining yakuniy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Bugun dunyo tahlikali va tahdidli. Eng ayanchlisi esa, globollashuv ma'naviy qadriyatlarni yutib yubormoqda. Daraxt ildizidan ayro bo‘lsa, uning yashay olmasligini juda yaxshi bilamiz, huddi shunday millat ham ildizidan uzoqlashar ekan, dunyo oldida o‘rinsiz qolishi tayin.
Ma'lumki jinoyat va huquqbuzarliklarni oldini olishning eng samarali yo'li bu profilaktik tushuntirish ishlaridir.
Joriy yilning 22-yanvar kuni “Olmaliqmetallurgqurilish” tresti kasaba uyushmasi qo‘mitasining Yoshlar masalalari bo‘yicha komissiyasi tomonidan “Yangi O‘zbekiston Yoshlari birlashaylik” shiori ostida "O‘zbekiston yoshlar mamlakati" mavzusida ma'naviy-ma'rifiy targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Ixtisoslashtirilgan ta'mirlash ishlari boshqarmasi mehnat jamoasida 2023-yilda uytuqlarga erishgan yoshlarni taqdirlash tadbiri tashkil etildi.
14-yanvar - Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan 2-Mis boyitish fabrikasida "Vatan himoyasi har bir yigit uchun sharaf" shiori ostida tadbir o'tkazildi.
Sanoat temiryo‘l transport boshqarmasida yosh mutaxassislarning zahirasini shakllantirish, ularning bilim va salohiyatini oshirish maqsadida “Eng yaxshi yosh mutaxassis-2023” tanlovi tashkil etildi.
Xabaringiz bor, joriy yilning 19-sentyabr kuni Nyu-York shahridagi Birlashgan Millatlar Tashkiloti bosh qarorgohida BMT Bosh Assambleyasi 78-sessiyasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nutq so‘zladi. Ayni kunlarda OKMK tarkibiy bo‘linmalarida mehnat qilayotgan yoshlar o‘rtasida mamlakatimiz rahbari nutqining mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan davra suhbatlari tashkil etilmoqda.
Idoraviy harbiylashtirilgan qo'riqlash xizmatini tashkil topganligining 70 yilligi munosabati bilan bir qator sport musobaqalari tashkil etildi.
O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 32 yilligi munosabati bilan Mis boyitish fabrikasida "Zakovat" intellektual o‘yini bo‘lib o‘tdi. Unda fabrikaning faol yosh ishchi-xodimlari va muhandis-texnik xodimlar ishtirok etishdi.
"Olmaliq KMK" AJda har bir kasb egalari ishlab chiqarishning uzluksiz davom etishida va belgilangan ish rejalarini mukammal amalga oshirishda o'zlarining munosib hissalarini qo'shib kelmoqdalar.
Kuni kecha Mis boyitish fabrikasi ishchi-xodimlari yosh oilalari o‘rtasida "Eng yaxshi sportchi oila" tanlovi bo‘lib o‘tdi. Unda fabrikada ishlovchi ota yoki ona turmush o‘rtog‘i va 1 farzandidan iborat jamoa bo‘lib ishtirok etdi.