Yoshlarimizni ma'naviy barkamollikga yetaklash hamda axloqiy tarbiyani chuqur singdirish va ularda bugungi kunda dolzarb muammoga aylangan yot g'oyalar, totalizator o'yinlari va firibgarliklarga qarshi immunitetni hosil qilish maqsadida joriy yilning 20-iyun sanasida "Olmaliq KMK" AJ Yoshlar ittifoqi yetakchilar kengashi tomonidan yoshlar oyligi doirasida davra suhbati tashkil etildi.
30 iyun - Yoshlar kuni munosabati bilan Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash xizmati Yoshlar ittifoqi hamda Kasaba uyushmasi qo‘mitasi hamkorligida ishchi-xodimlar o‘rtasida “Maxsus tayyorgarlik” musobaqasi o‘tkazildi.
Joriy yilning 13-16 may kunlari Rossiya Federatsiyasining Magnitogorsk metallurgiya kombinatining yosh metallurglar ittifoqi tomonidan XXIII ilmiy-texnik anjumani tashkil etildi. Ushbu anjumanda Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining yosh metallurglari ham ishtirok etishdi.
Yurt ravnaqida va uning har jabhada rivojlanishida yosh zaxira kadrlarining o'rni katta. "Olmaliq KMK" AJ tarkibiy bo'linmalarida ham yetarlicha bilim va ko'nikmalarga ega, ishlab chiqarishni rivojlantirishda o'z hissasini qo'sha oladigan yoshlarni saralab olish ham muhim masalalardan biridir.
Ish samaradorligini oshirishda o‘zaro tajriba almashish, takliflarni inobatga olish muhim sanaladi.
Joriy yilning 14-mart kuni Markaziy ta'mirlash mexanika zavodida zavodning malakali va yosh ishchi-xodimlari o‘rtasida, “Eng yaxshi innovatsion g‘oya” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
OKMK Yoshlar ittifoqi Yetakchilar kengashi tashabbusi bilan kombinat xodimlari Kasaba uyushmasi kengashi, Bosh mexanik xizmati, Xodimlar bilan ishlash xizmati hamda O‘quv markazi hamkorligida "Eng yaxshi mexanik-2023" kasb-mahorat tanlovi start oldi.
Mamlakatimizda yangi O‘zbekistonni barpo etishdek ulug‘ maqsadga erishish yo‘lida asosiy tayanchimiz bo‘lgan azmu shijoatli yoshlarga e'tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatish, ularga barcha sohalarda o‘z iqtidori va salohiyatini to‘liq namoyon etishi uchun zarur sharoit va imkoniyatlar yaratib berish davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishi hisoblanadi.
Kuni kecha Idoraviy harbiylashtirilgan qo'riqlash xizmati ishchi-xodimlari yoshlarining ma'naviy marifiy ko‘nikmalarini shakillantirish va ularni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida "Diniy ekstrimizm va xalqaro terrorizm yoshlar kelajagiga tahdid" mavzusida profilaktik tadbir tashkil etildi.
Joriy yilning 27-yanvar kuni Markaziy ta'mirlash mexanika zavodida “Balli yigitlar” tanlovining saralash bosqiichi bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 27-yanvar kuni Sanoat temiryo‘l transport boshqarmasida 2022-yil davomida faol bo‘lib, mehnat jamoasi sharafini munosib himoya qilgan yoshlarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 22-dekabr kuni “Metallurg” MSda kombinat tarkibiy bo‘linmalari yoshlari o‘rtasida o‘tkazib kelinayotgan OKMK ligasi QVZ tanlovining final bosqichi bo‘lib o‘tdi.